Hotel Toulon
| Gratis Wi-Fi | Simbassäng Takpool Uppvärmd pool | Spa & Hälsocenter Jacuzzi |
| Luftkonditionering |
Hotel Toulon Caldas Novas ligger i Caldas Novas, inom 2 km från Caldas Novas Yacht Club. Det erbjuder en takpool. Hotellet har också en parkering.
Gästerna som bor på detta hotell kommer att befinna sig ungefär 10 minuters bilresa från Clube Privé. Du kommer att befinna dig inom 2,1 km från Japanska trädgården.
Rummen på boendet är utrustade med luftkonditionering samt minibar.
Cantina Bom Peixe erbjuder ett urval av rätter, alldeles runt hörnet från Hotel Toulon.
- Lokala sevärdheter
- Praca Mestre Orlando2229 km
- TECA - Museum Of Hot Waters1924 km
- Cachaçaria Vale das Águas Quentes1519 km
- O Casarao dos Gonzaga1745 km
- UEG - Universidade Estadual de Goias970 km
- Praça Primavera2445 km
- Embaixada de Pernambuco Bonecos Gigantes de Olinda1278 km
- Igreja Matriz Nossa Senhora Das Dores2200 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars säkerhet
Aktiviteter och avkoppling
- Takpool
- Uppvärmd pool
- Strandparasoll
- Bastu
- Jacuzzi
- Utomhusbad
- Offentligt bad
- Grunda delen
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Terrass
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🕌
Vilka berömda landmärken ligger i närheten av Hotel Toulon ?
Japanska trädgården såväl som Caldas Novas Yacht Club är bland de högst rankade landmärkena inom 10 respektive 15 minuters bilresa från Hotel Toulon. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid Hotel Toulon?
Gäster på Hotel Toulon kan parkera sina fordon på gratis privat bilparkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på Hotel Toulon?
Gästerna på Hotel Toulon måste checka ut vid 12:00. - 🛀
Vilka spamöjligheter erbjuder Hotel Toulon?
Hotel Toulon erbjuder bubbelpool och bastu. - ❓
Vilken typ av pool har Hotel Toulon?
Hotel Toulon har en takpool.